Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kunstide ja tehnoloogia õpetaja õppekava programmijuht Marvi Remmik toob välja 5 põhjust, miks tasub tulla õppima just sellele õppekavale.
1. Õppekava lõpetamisel saad kahe aine õpetajaks ja õpetaja 7. taseme kutse
Mitme aine õpetajal ja õpetajakutse saanul on avaramad võimalused tööturul. Õppekava lõpetanul on võimalus asuda tööle üldharidus- või huvikooli kunsti-, muusika-, pilli-, käsitöö- ja kodunduse, tehnoloogiaõpetuse, tantsu-, teatriõpetuse või nutikate tehnoloogiate õpetajana.
2. Meie partnerülikoolide võrgustik soosib üliõpilasvahetust
Sul võimalus õpingute jooksul täiendada end mõnes välisülikoolis ja saada aimu õpetajatöö eripäradest mõnes välisriigis.
3. Õpe on korraldatud paindlikult ning toetab juba töötavate õpetajate vajadusi ja võimalusi
Õpe toimub sessioonõppe vormis kaks korda kuus vaheldumisi Viljandis ja Tartus.
4. Õppekaval õppides saad põhjaliku erialase ettevalmistuse ning head teadmised ja oskused teooria ja praktika sidususest
Selleks, et saaksid end paremini õpingutele pühendada, toetab edukamatel üliõpilastel õpetajakutse omandamist õpetajakoolituse erialane stipendium. Loe lähemalt siit.
5. Õppekava läbimisel omandad Eesti vanima ja parima ülikooli diplomi
Magistriõppe lõpetamisega haridustee ei lõppe. Pärast lõpetamist võid soovi korral siirduda edasi õppima doktoriõppesse nii Eestis kui välismaal.
See mitme aine õpetaja õppekava sisaldab Eestis oma valdkonnas enim valikuid. Sind ootab ainulaadne kombinatsioon pärimuskultuuri ning nüüdisaegse tehnoloogia, muusika, kunsti ja tantsu sessioonõppest, mis toimub väga heades tingimustes Viljandis ja Tartus.
Need, kes on juba läbinud bakalaureuse- või rakenduskõrgharidusõppe kujutava või tarbekunsti, pärandtehnoloogia, muusika, tantsu või teatrikunsti valdkonnas, saavad selle Eestis ainulaadse õppekava läbimise järel tööturu jaoks lisaväärtuse, omandades kahe aine õpetaja kutse.
Õppekava läbinu saab õpetaja 7. taseme kutse. Sul on võimalus asuda tööle üldharidus- või huvikooli kunsti-, muusika-, pilli-, käsitöö ja kodunduse, tehnoloogiaõpetuse, tantsu- või ettevõtluse õpetajana, samuti kooliteatri juhendajana. Loe lähemalt SIIT.
Kultuuriakadeemia rakenduskõrgharidusõppesse saab avaldusi esitada 12. juunist kuni 26. juunini ning magistriõppesse 1. veebruarist kuni 26. juunini.